امروز دوشنبه 3 اردیبهشت 1397 - Mon 04 23 2018

آخرین زمان بروزرسانی 08:25:01

خبر خوان

فیس بوک

تیوتر

کسب جایزه جشنواره خوارزمی برای محصول کامپوزیتی

  • مشاهده در قالب PDF

شرکت دانش بنیان آتی کامپوزیت ایرانیان، با ارائه محصول مخازن تحت فشار نانوکامپوزیتی، در شانزدهمین دوره جشنواره خوارزمی موفق به کسب جایزه برگزیده بخش پژوهش های توسعه ای این جشنواره گردید. این جایزه به دلیل نوآوری و ابتکارات بکار رفته و تدوین و توسعه کامل دانش بومی تولید صنعتی این محصول به این شرکت اهدا گردید.

خوارزمی - آتی کامپوزیت - حمیدرضا صالحی

 

دکتر حمیدرضا صالحی مدیر عامل این شرکت در مصاحبه با پایگاه خبری کامپوزیت ایران افزود، پژوهش برگزیده با عنوان، طراحی و ساخت مخازن تحت فشار نانوکامپوزیتی با قابلیت تحمل فشار بسیار بالا که کاربردهای وسیعی در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی و همینطور صنایع خودرو و هوایی دارد، برگزیده بخش پژوهش های توسعه ای این جشنوراه معتبر گردیده است. این پژوهش به عنوان یکی از طرح های معتبر این جشنواره توجه بسیاری از محققان و مسئولین این جشنواره را به خود جلب نمود. این طرح نیاز روزافزون کشور به استفاده از کپسول ها و مخازن سبک کامپوزیتی تحت فشار مانند کسپول های اکسیژن سبک بیمارستانی، آتش نشانی، مخزن سبک CNG خودرو، مخازن هیدرولیک و پنوماتیک انواع وسائط پرنده و کپسول های سوخت هیدروژن به منظور استفاده در خودروهای نسل بعد را برآورده نموده و دانش طراحی، ساخت و تست این محصولات را بطور کامل بومی سازی نموده است.

 

وی افزود: فعالیت های گسترده ای در طی 3 سال گذشته در زمینه طراحی و ساخت لاینر یا هسته داخلی استیل، فولادی، آلومینیوم با انواع روش های کشش عمیق، فرم دهی گرم به کمک روش اسپین گرم و همینطور با توجه ضعف تکنولوژیک در زمینه فرم دهی در چارچوب این پروژه، دستگاه اسپین گرم hot Spin با قطر 210 میلی متر ساخته شد و با موفقیت نمونه های بی درز مورد نیاز ساخته گردید.

در کنار فعالیت ها در زمینه ساخت قطعات فلزی مخزن کامپوزیت، دستگاه رشته پیچی 5 محوره بسیار دقیق نیز طراحی و ساخته شد که به در چارچوب ثبت اختراع، ثبت گردید. در کنار این فعالیت ها محصول تولیدی نیز به دلیل نوآوری های بکار رفته و مزیت ها نسبت به نمونه های مشابه خارجی، نیز به عنوان ثبت اختراع در اداره مالکیت های صنعتی به ثبت رسیده است. شایان ذکر است که محصولات و تجهیزات ساخته شده به عنوان محصولات دانش بینان نیز در معاونت فناوری ریاست جمهوری به ثبت رسیده است.  / پایگاه خبری کامپوزیت ایران Iran Composite News Agency


آخرین بروز رسانی در جمعه, 26 دی 1393 ساعت 07:54

محل کنونی شما